نگاهی به عملکرد خارجی‌های لیگ برتر فوتبال
کد خبر: 2547

نگاهی به عملکرد خارجی‌های لیگ برتر فوتبال

بازیکنان خارجی با کیفیت‌های متفاوت در فصل ۰۳-۱۴۰۲ لیگ برتر فوتبال به میدان رفتند؛ از بازیکنی که تعیین‌کننده قهرمانی لیگ بود تا بازیکنانی که دو یا صفر دقیقه بازی کردند!

لیگ برتر فوتبال در فصل بیست‌وسوم در شرایطی با قهرمانی پرسپولیس به پایان رسید که 41 بازیکن خارجی به تیم‌های مختلف لیگ برتر پیوستند و برخی از آنها به مهره‌های تأثیرگذاری برای تیم خود تبدیل شدند.

نقش مثلث خارجی آسو رستم، ساویو روبرتو و عثمان اندونگ در اوج‌گیری استقلال خوزستان در نیم‌فصل دوم که سبب شد آبی‌های اهوازی از لحاظ نتیجه در جایگاه ششم برترین تیم‌های نیم‌فصل دوم قرار بگیرند، قابل انکار نیست. در این میان، بازیکنی به نام سرجیو کینترو چاوز هم داشتیم که به استقلال خوزستان پیوست، اما یک دقیقه هم به میدان نرفت و به‌خاطر ابتلا به هپاتیت B از فوتبال ایران رفتنی شد.

ریکاردو آلوز هافبک تراکتور که برای دومین سال متوالی عنوان بهترین پاسور گل لیگ را به دست آورد، به همراه موسی کولیبالی مدافع فولاد در صدر جدول بیشترین بازی بازیکنان خارجی قرار دارند. همچنین دو بازیکن پرسپولیس یعنی اوستون ارونوف و گئورگی گولسیانی در کنار گوستاوو بلانکو از استقلال، با شش گل زده بهترین گلزنان خارجی لیگ بیست‌وسوم به شمار می‌روند.

مطابق جدول زیر که بر مبنای دقایق حضور بازیکنان خارجی تهیه شده، مصطفی محمد با دو و کینترو چاوز با صفر دقیقه کمترین حضور در زمین را داشته‌اند. فصل 03-1402 بازیکنانی چون نونو دلگادو و ابراهیم حصار را هم داشت که در 500 دقیقه بازی تنها یک بار موفق به گلزنی شده‌اند. در این میان، گئورگی گولسیانی مدافع گرجستانی با وجود بازی در خط دفاع، شش گل پرسپولیس را به ثمر رساند که گل قهرمانی‌اش از همه جالب توجه‌تر بود.

جدول بازیکنان خارجی حاضر در لیگ برتر فوتبال 03-1402 به شرح زیر است:

گئورگی گولسیانی , ریکاردو آلوز , تیم فوتبال استقلال خوزستان , کوین یامگا , گادوین منشا , گئورگی گولسیانی , ریکاردو آلوز , تیم فوتبال استقلال خوزستان , کوین یامگا , گادوین منشا ,

منبع: تسنیم

دیدگاه‌تان را بنویسید

 

پربازدیدترین

پیوندها

آخرین اخبار