پیکان به دنبال سومین غول‌کشی مقابل پرسپولیس/ تقابل شجاعی و نکونام در قامت مربی
کد خبر: 728

پیکان به دنبال سومین غول‌کشی مقابل پرسپولیس/ تقابل شجاعی و نکونام در قامت مربی

در آخرین روزهای سال ۱۴۰۲ هفته بیست و یکم لیگ برتر فوتبال امشب (یکشنبه) با برگزاری ۸ دیدار پیگیری خواهد شد.

هفته بیست و یکم لیگ برتر فوتبال امشب (یکشنبه 27 مرداد) با برگزاری 8 دیدار پیگیری می‌شود تا پرونده بازی‌ها در سال 1402 بسته و ادامه مسابقات در سال 1403 برگزار شود.

هفته بیست و یکم لیگ برتر فوتبال امشب (یکشنبه 27 مرداد) با برگزاری 8 دیدار پیگیری می‌شود تا پرونده بازی‌ها در سال 1402 بسته و ادامه مسابقات در سال 1403 برگزار شود.

* پرسپولیس- پیکان

پرسپولیس در ورزشگاه آزادی میزبان پیکان است. سرخ‌پوشان در 5 دیدار قبلی 4 پیروزی و یک تساوی کسب کرده‌اند. شاگردان اوسمار هفته گذشته در دربی به تساوی بدون گل رسیدند و این هفته دوباره قصد دارند روی روند پیروزی قرار بگیرند. پرسپولیس با 40 امتیاز در رده دوم جدول قرار دارد.

پیکان که با 20 امتیاز در جایگاه یازدهم جدول قرار دارد در  2 هفته قبلی با شکست ملوان و سپاهان، یقه بالانشینان لیگ را گرفته و به دنبال سومین غول‌کشی است.

سروش رفیعی به دلیل دریافت چهار کارت زرد مقابل خودروسازان غایب است و حضور گئورگی گولسیانی با توجه به مصدومیت در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

در 5 تقابل‌ قبلی پرسپولیس و پیکان، وزنه سرخپوشان با 4 پیروزی سنگین‌تر است و تنها یک مرتبه دو تیم به تساوی رضایت دادند. قضاوت این مسابقه بر عهده کوپال ناظمی خواهد بود.

* سپاهان- گل‌گهر سیرجان

دو تیم در حالی مقابل هم قرار می‌گیرند که هفته‌های پرنوسانی را پشت سر گذاشتند. در تقابل دو تیم 3 شکست و 2 پیروزی در کارنامه شاگردان مورایس و 3 پیروزی، یک شکست، و یک تساوی برای شاگردان اوزونیدیس به ثبت رسیده است. در 5 تقابل قبلی 2 پیروزی سهم سپاهان، یک پیروزی نصیب گل‌گهر و 2 مرتبه هم به تقسیم امتیازات رضایت دادند.

این دیدار از نظر جدولی و تعیین سرنوشت بالانشینان لیگ هم تأثیرگذار است. نماینده اصفهان 34 امتیاز در رده چهارم ایستاده و نماینده سیرجان با 33 امتیاز در جایگاه پنجم قرار دارد.

* مس رفسنجان - ذوب‌آهن

میزبان که با 24 امتیاز در رده دهم جدول قرار گرفته، با هدایت محرم نویدکیا حال و روز خوبی دارد. آمار 3 پیروزی و  2 تساوی در 5 دیدار قبلی رفسنجانی‌ها به ثبت رسیده است. از سوی دیگر ذوب‌آهن در نیم فصل دوم اوضاع خوبی ندارد و ربیعی قصد دارد شرایط تیمش را تغییر دهد. این تیم با 26 امتیاز در رده هفتم قرار دارد.

این اولین فصلی است که ربیعی مقابل تیم سابقش قرار می‌گیرد و برخی بازیکنان سابق نارنجی‌پوشان عضو گاندوها هستند. مهرداد رضایی و محسن آذرباد از جمله این بازیکنان هستند.

  در 5 تقابل قبلی 2 پیروزی سهم مس رفسنجان بوده، یک پیروزی نصیب ذوب‌آهن شده و 2 مرتبه هم به تقسیم امتیازات رضایت دادند.

مشکلات مالی 2 تیم نقطه مشترکی است که باعث بروز واکنش از سوی سرمربیان و اعضای دو تیم در طول فصل شده است.

* شمس آذر قزوین- تراکتور

نماینده قزوین در 5 دیدار قبلی خود 3 شکست، یک پیروزی و یک تساوی کسب کرده است. آنها با 25 امتیاز در رده هشتم جدول قرار دارند. تراکتور با خمس روزهای خوبی دارد و با 35 امتیاز در رده سوم ایستاده است. آنها هفته گذشته با نتیجه 4 بر 2 هوادار را پشت سر گذاشتند و به هیچ وجه تمایل ندارند  در قزوین امتیازی از دست بدهند.

دو تیم در طول تاریخ فعالیت‌شان تنها یک مرتبه تقابل داشتند که پرشورها با نتیجه 3 بر 2 مقابل شاگردان دقیقی شکست خوردند.

* استقلال خوزستان- فولاد خوزستان

در آستانه برگزاری این دیدار عبدالله ویسی به عنوان سرمربی جدید فولاد انتخاب شد. ویسی هدایت تیمی را پذیرفت که با 19 امتیاز در رده سیزدهم قرار دارد و در  5 دیدار قبلی خود آمار 3 شکست، یک تساوی و یک پیروزی را ثبت کرده است.  فولاد در دو هفته گذشته مقابل پرسپولیس و سپاهان متحمل شکست شد تا اوضاع بر وفق مراد آنها نباشد.

استقلال خوزستان که با خطر سقوط از لیگ برتر دست و پنجه نرم می‌کند، با 15 امتیاز در رده چهاردهم قرار دارد. آنها در 5 دیدار قبلی خود 2 پیروزی، 2 شکست و یک تساوی کسب کرده‌اند.  آبی‌پوشان خوزستانی در حالی قدم به دربی اهواز می‌گذارند که هفته گذشته با نتیجه 2 بر صفر ذوب‌آهن را در اصفهان شکست دادند.

* ملوان - صنعت نفت آبادان

ملوان که با 32 امتیاز در رده ششم جدول قرار دارد برای افزایش امتیاز و حتی کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا می‌جنگد. از طرف دیگر صنعت نفت برای فرار از سقوط ناچار است در این مسابقه به دنبال 3 امتیاز باشد.

ملوان در حالی مقابل نفت قرار می‌گیرد که هفته گذشته مقابل پیکان با نتیجه یک بر صفر شکست خورد و در این هفته برای جبران وارد زمین خواهد شد. در 5 دیدار قبلی آمار 2 پیروزی، 2 تساوی و یک شکست در کارنامه کاری شاگردان تارتار ثبت شده است. از سوی دیگر صنعت نفت در 5 مسابقه قبلی خود 3 شکست و 2 تساوی تجربه کرده است. نفتی‌ها با 13 امتیاز در رده شانزدهم جدول قعرنشین لیگ برتر هستند.

5 تقابل رودرروی  دو تیم با 4 تساوی و یک مرتبه پیروزی برای ملوان همراه بوده است.

* آلومینیوم اراک- نساجی مازندران

آلومینیوم که 3 شکست و 2 پیروزی در 5 دیدار قبلی خود تجربه کرده، با 25 امتیاز در رده نهم جدول جای دارد. به دلیل بسته بودن پنجره نقل و انتقالاتی حسینی نتوانست تیمش را تقویت کند و تاثیر این مسئله در نتایج تیم آلومینیوم محسوس است.  آنها هفته گذشته با نتیجه 3 بر یک از مس رفسنجان شکست خوردند.

نساجی مازندران  با 15 امتیاز در جایگاه پانزدهم جدول جای گرفته و می‌خواهد با هدایت ساکت الهامی از منطقه سقوط فرار کند. 2 تساوی، 2 شکست و یک پیروزی در کارنامه تیم شمالی ثبت شده است.

* هوادار- استقلال

صدرنشین لیگ برتر بعد از کسب تساوی در دربی پایتخت مقابل دیگر تیم تهرانی قرار می‌گیرد. مسعود شجاعی و جواد نکونام پیش از این در تیم ملی و اوساسونا سال‌ها با یکدیگر همبازی بودند. بنفش‌پوشان تهرانی که هفته گذشته مقابل تراکتور متحمل شکست 4 بر 2 شدند، با 19 امتیاز در رتبه دوازدهم قرار دارند.

شاگردان نکونام قصد دارند آخرین بازی سال را با پیروزی پشت سر بگذارند تا خیال‌شان بابت صدرنشینی راحت باشد. 2 پیروزی، 2 تساوی و یک شکست آماری است که شاگردان نکونام در 5 دیدار قبلی ثبت کرده‌اند. امید حامدی‌فر بازیکن استقلال به دلیل چهار کارته شدن غایب است. در حالی که ابتدا گفته شد چشمی از داور دربی کارت گرفته اما در گزارش بازی نام حامدی‌فر درج شده بود.

آخرین پیروزی بنفش‌پوشان به دیدار هفته هفدهم لیگ برتر مقابل شمس آذر باز می‌گردد و استقلال در هفته نوزدهم مقابل استقلال خوزستان برنده از زمین خارج شد. آبی‌پوشان برنده هر 5 تقابل رودرروی تیم بوده‌اند.

یکی از حواشی این مسابقه برگزاری مسابقه در ورزشگاه پاس قوامین و عدم حضور تماشاگران است. 

برنامه کامل بازی‌های هفته بیست و یکم به شرح زیر است:

یکشنبه 27 اسفند

*آلومینیوم اراک - نساجی مازندران |ساعت 18:45| داور: امیر ایار | ورزشگاه امام خمینی(ره)

* پرسپولیس - پیکان تهران| ساعت 18:45| داور: کوپال ناظمی | ورزشگاه آزادی

* مس رفسنجان - ذوب آهن اصفهان| ساعت 18:45 | داور: روح اله شریفی | ورزشگاه شهدای مس

* سپاهان اصفهان - گل‌گهر سیرجان| ساعت 18:45 |  داور: امیرسامان سلطانی|ورزشگاه نقش جهان

* ملوان بندرانزلی - صنعت نفت آبادان| ساعت 19| داور: میثم حیدری|ورزشگاه زنده یاد سیروس قایقران

* استقلال خوزستان - فولاد خوزستان| ساعت 19 | داور: پیام حیدری| ورزشگاه غدیر اهواز

* شمس آذر قزوین - تراکتور تبریز| ساعت 19| داور: مرتضی منصوریان| ورزشگاه سردار آزادگان قزوین

* هوادار تهران - استقلال| ساعت 21|داور: علی صفایی|ورزشگاه پاس قوامین

 

 

منبع: تسنیم

دیدگاه‌تان را بنویسید

 

پربازدیدترین

پیوندها

آخرین اخبار