ژاوی: با بی‌عدالتی مطلق به رئال مادرید باختیم
کد خبر: 1511

ژاوی: با بی‌عدالتی مطلق به رئال مادرید باختیم

سرمربی تیم فوتبال بارسلونا پس از باخت تیمش در سومین ال‌کلاسیکوی فصل به یکی از بحث‌برانگیز‌ترین صحنه‌‌های این بازی اشاره داشت.

 ژاوی هرناندس پس از باخت 3 بر 2 یکشنبه شب بارسلونا در خانه رئال مادرید در هفته سی‌‌‌و‌دوم لالیگا که فاصله شاگردانش با رئال صدرنشین را به 11 امتیاز افزایش داد، بار دیگر از عملکرد داوران و مسئولان لالیگا انتقاد کرد و به نوعی شکست در کورس قهرمانی لالیگا را پذیرفت. دلیل انتقاد ژاوی صحنه بحث‌برانگیز ضربه لامین یامال بود که در دهانه دروازه توسط لونین سنگربان رئال مادرید مهار شد، اما به دلیل نبود فناوری خط دروازه در لالیگا، تردید‌هایی درباره احتمال عبور توپ از خط دروازه به وجود آمد.

ژاوی که تیمش در این بازی 2 بار از حریف پیش افتاد در نشست خبری پس از مسابقه گفت: واقعاً ناراحتم. لیگی داریم که ادعا می‌کنیم در دنیا بهترین است اما ... همه دیدند که توپ از خط دروازه عبور کرد. همه چیز به ضرر ما تمام می‌شود. از بازی مقابل ختافه در ابتدا فصل بگیرید تا الان. من پیش از این هم هشدار داده بودم که چیزهایی را می‌بینیم که خوشایند نیست. امروز هم یکی دیگر به آنها اضافه شد. من به تیمم افتخار می‌کنم و معتقدم که ما از حریف بهتر بودیم، موقعیت‌‌های بیشتری داشتیم و بازی را تحت کنترل گرفتیم. باختیم چون در شرایطی قرار گرفتیم که بر آنها کنترل نداریم و این شرم‌آور است. حق ما بیشتر از این‌ها بود. همه دیدند که چه اتفاقی افتاد. می‌دانم با این حرف‌هایی که دارم می‌زنم ممکن است مرا محروم کنند اما این نظر من است. من فقط می‌خواهم درباره بازی صحبت کنم. ما به خاطر یکسری جزئیات بازی را باختیم. این هم به دلیل آن است که تیم ما در دوره گذار و بازسازی قرار دارد. با این وجود می‌توانتیم به نمایشی که ارائه کردیم افتخار کنیم.

سرمربی بارسلونا ادامه داد: بازی را می‌‌توان به دو بخش قبل و بعد از پنالتی (به سود رئال مادرید) تقسیم کرد چون در دفاع ما عملکردمان بسیار خوب بود. در محوطه جریمه مرتکب اشتباه شدیم و بعد از آن نتوانستیم جلوی تغییر روند بازی را بگیریم. داور؟دیروز گفتم که امیدوارم چیزی از دیدش پنهان نماند و تشخیص‌هایش درست باشد که هیچ کدام نشد. احساسم؟ حس‌‌‌های متناقضی دارم. از یک طرف می‌بینم به خاطر نمایشی که ارائه کردیم و در شرایط عادی باید بازی را می‌بردیم و از طرف دیگر یکسری شرایط و تصمیمات داوری رقم می‌خورد که نمی‌‌توانیم بر آنها کنترلی داشته باشیم. از این رو احساس می‌کنم که بی‌عدالتی مطلق رخ داده است. نمی‌توانم و قصد ندارم که کسی را فریب دهم حداقل هواداران خودمان. همه چیز کاملاً‌ مشخص بود. همه نیز این را می‌گویند.

ژاوی درباره آینده‌اش تأکید کرد: الان زمان خوبی برای صحبت در این باره نیست. باید این باخت را هضم و به بازی بعدی مقابل والنسیا فکر کنیم. هنوز 6 بازی دیگر مانده است. قهرمان در لیگ بسیار سخت است و هدف ما این است که فصل آینده در سوپرجام باشیم. همیشه اهدافی برای به دست آوردن هست. لالیگا 38 هفته است و در نهایت ما باید به رئال مادرید تبریک بگوییم. آنها فقط یک باخت داشته‌اند و قهرمانی‌شان تقریباً قطعی است. برای ما کار بسیار سخت شده اما در مورد بازی امروز می‌گویم که در حق ما بی‌عدالتی مطلق صورت گرفت. اگر می‌خواهیم بهترین لیگ دنیا داشته باشیم باید از فناوری (خط دروازه) استفاده کنیم.»

 

منبع: تسنیم

دیدگاه‌تان را بنویسید

 

پربازدیدترین

پیوندها

آخرین اخبار