بارسلونا باخت و رئال مادرید را قهرمان کرد
کد خبر: 1837

بارسلونا باخت و رئال مادرید را قهرمان کرد

باخت شاگردان ژاوی هرناندس در دربی کاتالونیا ضربه‌ای مضاعف به آنها زد و قهرمانی رقیب دیرینه‌شان در لالیگا را مسجل کرد.

 با شکست بارسلونا در خانه جیرونا در هفته سی‌و‌چهارم لالیگای اسپانیا، رئال مادرید برای سی‌و‌ششمین بار قهرمان لالیگا شد.

رئال مادرید صدرنشین عصردیروز (شنبه) با پیروزی خانگی‌اش برابر کادیس در آستانه قهرمانی قرار گرفته بود و توقف بارسلونای رده دومی، تیم مادریدی را قهرمان می‌کرد. این اتفاق هم رخ داد و بارسلونا در دربی کاتالونیا با وجود شروعی بهتر نسبت به رقیب همشهری، بازی را با نتیجه 4 بر 2 واگذار کرد و به این ترتیب اختلاف دو تیم در فاصله 4 هفته به پایان لیگ به 13 امتیاز افزایش یافت تا جبران آن برای بارسایی‌ها غیرممکن و به این ترتیب سی‌و‌ششمین قهرمانی تیم کارلو آنچلوتی در تاریخ لالیگا مسجل شود.

بارسلونا در حالی با باختش در دربی کاتالونیا قهرمانی را به رئال مادرید تقدیم کرد که در دقیقه سوم بازی با گل زیبای آندریاس کریستنسن، جیرونا را غافلگیر کرده بود. اگرچه برتری بارسایی‌ها بعد از گل اول تنها یک دقیقه دوام آورد و آرتم دووبیک در دقیقه 4 گل تساوی را برای جیرونا زد اما خطای پنالتی که روی لامین یامال رخ داد و گلزنی روبرت لواندوفسکی از روی نقطه پنالتی در دقیقه نخست وقت‌های تلف شده نیمه دوم، دوباره تیم میهمان را پیش انداخت.

نیمه دوم اما نیمه سلاخی شدن بارسلونا بود و این تیم در عرض 10 دقیقه سه گل خورد. کریستین پورتو بازیکنی که به صورت تعویضی در دقیقه 65 به میدان رفته بود، بلافاصله پس از ورودش به میدان گل دوم جیرونا را زد و کار را به تساوی کشاند. او درخشش‌اش را با دادن پاس گل سوم جیرونا به میگل گوتیرس در دقیقه 67 ادامه داد و با زدن گل دوم خود و چهارمین گل جیرونا در دقیقه 75 روز رؤیایی‌اش را کامل کرد. شوک وارد شده به بارسلونا از دریافت این سه گل پی در پی آنقدر زیاد بود که ژاوی و تیمش نتوانستند به بازی برگردند و در نهایت دقیقاً با همان نتیجه بازی دو تیم در نیم فصل نخست، دربی کاتالونیا را باخت.

این باخت علاوه بر اینکه رئال‌مادرید را در فاصله 4 هفته به پایان لالیگا قهرمان لالیگا کرد، به خود بارسایی‌ها هم ضربه‌ای مستقیم زد و باعث سقوط آنها از رده دوم به رده سوم جدول شد. اکنون در جدول لالیگا، پس از رئال مادرید 87 امتیازی، جیرونا با 74 امتیاز در رده دوم قرار دارد و بارسلونا با 73 امتیاز سوم است. اتلتیکومادرید هم با 64 امتیاز و یک بازی کمتر در رده چهارم قرار دارد.

همچنین جیرونا برای نخستین بار در تاریخ خود سهمیه لیگ قهرمانان را کسب کرد.

 

منبع: تسنیم

دیدگاه‌تان را بنویسید

 

پربازدیدترین

پیوندها

آخرین اخبار