طارمی یکی از برترین ستارگان تاریخ لیگ قهرمانان
کد خبر: 2219

طارمی یکی از برترین ستارگان تاریخ لیگ قهرمانان

سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا در گزارشی بهترین مهاجمان حاضر در این رقابت‌ها را معرفی کرد که نام مهاجم تیم ملی ایران نیز در آن دیده می‌شود.

 لیگ قهرمانان آسیا در طول سال‌ها شاهد حضور ستارگان بزرگی بوده است و برخی از آنها در زمره بهترین مهاجمان آسیا بودند که پا را از این قاره فراتر گذاشتند در سطح جهانی نیز عملکرد درخشانی داشتند.

در حالی که فوتبال آسیا از فصل آینده وارد دوره جدیدی می‌شود و لیگ نخبگان به عنوان بالاترین سطح رقابت‌های قاره کهن خواهد بود سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا به برخی از بهترین مهاجمان قاره نگاهی انداخته است که نام مهدی طارمی نیز در آن دیده می‌شود.

مهدی طارمی

تعداد کمی از بازیکنان لیگ قهرمانان آسیا توانستند در بالاترین سطح فوتبال باشگاهی بدرخشند. مهدی طارمی در ۲۲سالگی برای باشگاه زادگاهش ایرانجوان بازی کرد اما پس از انتقال به پرسپولیس در سال ۲۰۱۴ توانست شانس حضور در لیگ قهرمانان آسیا را نیز به دست آورد.

طارمی سال ۲۰۱۷ هفت گل به ثمر رساند و تیمش را به نیمه‌نهایی برد. او پس از مدت کوتاهی حضور در الغرافه قطر به پرتغال رفت و در نهایت به اولین بازیکن آسیایی تبدیل شد که دو بار آقای گل لیگی اروپایی می‌شود.

طارمی دو بار در فصل‌های ۲۰۲۰-۲۰۱۹ و ۲۰۲۳-۲۰۲۲ به عنوان آقای گل لیگ پرتغال انتخاب شد. طارمی همچنین ۱۰ گل در لیگ قهرمانان اروپا به ثمر رساند و گل زیبایش مقابل چلسی در مرحله یک‌چهارم نهایی فصل ۲۰۲۱-۲۰۲۰ به عنوان بهترین گل این رقابت‌ها انتخاب شد.

 

منبع: ايسنا

دیدگاه‌تان را بنویسید

 

پربازدیدترین

پیوندها

آخرین اخبار