تلاش بی‌نتیجه بایرن مونیخ برای جذب یامال
کد خبر: 2910

تلاش بی‌نتیجه بایرن مونیخ برای جذب یامال

باشگاه بایرن مونیخ پیش از این تلاشی نافرجام برای به خدمت گرفتن ستاره ۱۶ ساله بارسلونا داشته است.

 لامین یامال که از 6 سالگی در باشگاه بارسلونا عضویت دارد و در سال گذشته میلادی توسط ژاوی هرناندس به ترکیب تیم اصلی این باشگاه فراخوانده شد، این روزها ستاره بارسا و تیم ملی فوتبال اسپانیا به شما می‌رود و خیلی از باشگاه‌های بزرگ اروپایی نظرشان را معطوف به او کرده‌اند اما بارسلونا نمی‌خواهد ستاره 16 ساله‌اش را به این راحتی از دست بدهد و به دنبال تمدید قرارداد این بازیکن تا سال 2030 است.

شبکه تلویزیونی «اسکای آلمان» هم با اشاره به اینکه بایرن مونیخ در گذشته به دنبال شکار این استعداد اسپانیایی بوده، گزارش داد؛ لامین یامال زمانی که 14 ساله بود، هدف اصلی بایرن برای نقل‌وانتقالات بوده است. حسن صالیحمیدزیچ (مدیر ورزشی پیشین بایرن) و مارکو نپه (مدیرفنی پیشین بایرن مونیخ) به شدت به دنبال آوردن یامال به بایرن بودند و این پتانسیل را در او می‌دیدند که روزی می‌تواند توپ طلا را از آن خود کند، درست همان کاری که در مورد جمال موسیالا کردند و او در سال 2019 از چلسی به خدمت گرفتند.

طبق این گزارش؛ مارکو نپه سه سال پیش بازی‌ یامال را از نزدیک در لیگ جوانان دیده بود و نمایندگان بایرن در سال 2022 حتی با ایوان دلاپنیا مدیر برنامه سابق او دیداری داشته‌اند، اما در نهایت این انتقال شکل عملی به خود نگرفت چون یامال دلیلی برای ترک بارسا نمی‌دید.

یامال که قرارداد فعلی‌اش با بارسلونا دو فصل دیگر اعتبار دارد و بند فسخ یک میلیارد یورویی در قراردادش وجود دارد، فصل اخیر در 52 بازی برای آبی‌واناری‌ها به میدان رفت و آمار 7 گل‌زده و 11 پاس‌گل را از خود برجای گذاشت.

 

منبع: تسنیم

دیدگاه‌تان را بنویسید

 

پربازدیدترین

پیوندها

آخرین اخبار