اعتراض دادستان بارسلونا به صدور قرار وثیقه برای آلوز
کد خبر: 848

اعتراض دادستان بارسلونا به صدور قرار وثیقه برای آلوز

دادستانی شهر بارسلونا به صدور حکم آزادی موقت و مشروط برای بازیکن پیشین تیم ملی برزیل معترض است.

در پی اعتراض وکلای دنی آلوز به حکم صادره برای پرونده این مرد برزیلی (4 سال و نیم حبس و پرداخت 150 هزار یورو غرامت) که تجاوزش به یک زن اسپانیایی در ماه دسامبر سال 2022 اثبات شده است، قاضی پرونده تا زمان مشخص شدن نتیجه اعتراض با آزادی مشروط آلوز موافقت کرد. علاوه بر وثیقه‌ای یک میلیون یورویی، آلوز می‌بایست به یکسری شروط دیگر پایبند بماند تا بعد از 14 ماه حبس بتواند از زندان خارج شود.

دادستانی شهر بارسلونا اما به این حکم قاضی اعتراض کرده و استدلالش هم این بوده که قاضی پرونده سال گذشته پیش از اعلام حکم نهایی با بیان برخی دلایل از جمله بیم فرار متهم از اسپانیا و بازگشت وی به برزیل (کشوری که با اسپانیا تفاهم‌نامه استرداد مجرمین ندارد) با آزادی موقت او به قید وثیقه مخالفت کرد اما اکنون با وجود پابرجا ماندن همان شرایط برای او قرار وثیقه صادر شده است.

طبق ادعای دادستانی بارسلونا، دلیلی ندارد در حالی که نتیجه اعتراض به حکم دادگاه می‌تواند مجازات آلوز را به 12 سال حبس افزایش دهد، شرایط را برای متواری شدن او فراهم کرد.

طبق گزارش خبرگزاری رسمی اسپانیا؛ آلوز تا ساعت 14 روز گذشته (جمعه) فرصت داشت که وثیقه یک میلیون یورویی برای خروجش از زندان را فراهم کند و با وجود تمدید یک ساله این فرصت قادر به انجام این کار نبود. به این ترتیب او حداقل تا روز دوشنبه، که اولین روز کاری در هفته جدید خواهد بود باید در حبس بماند.

 

منبع: تسنیم

دیدگاه‌تان را بنویسید

 

پربازدیدترین

پیوندها

آخرین اخبار