کد خبر: 449

چلسی مشتری جدید گزینه مربیگری بارسلونا

سرمربی ایتالیایی که باشگاه بارسلونا برای جانشینی ژاوی هرناندس در نظر گرفته، یک مشتری بزرگ دیگر پیدا کرده است.

به نقل از نشریه گاردین چاپ لندن، روبرتو دزربی سرمربی تیم فوتبال برایتون انگلیس که مدتی است در خبرها از او به‌عنوان گزینه اصلی هدایت بارسلونا در فصل آینده یاد می‌شود، در فهرست گزینه‌های مربیگری تیم فوتبال چلسی هم قرار گرفت.

دزربی به دلیل نتایج قابل قبولی که در برایتون کسب کرده است و به دلیل سبک فوتبالی که تیمش ارائه می‌کند، علاوه بر بارسلونا و چلسی، توسط مدیران چند باشگاه بزرگ دیگر اروپا شامل میلان، لیورپول و بایرن مونیخ هم زیر نظر گرفته شده است هرچند محتمل‌‌ترین گزینه او در صورت ترک برایتون که هنوز دو سال دیگر از قراردادش با آن باقی مانده، همان بارسلوناست.

سابقه دوران مربیگری مرد ایتالیایی به تیم‌‌های بنونتو، ساسولو و شاختار دونتسک محدود می‌شود، اما سبک فوتبالی که تیم‌های تحت هدایت او ارائه می‌کنند، او را مورد توجه بسیاری از تیم‌ها به خصوص تیم‌های علاقمند به فوتبال تهاجمی قرار داده است.

چلسی در اولین فصل مربیگری مائوریسیو پوچتینو در استمفوردبریج بسیار ضعیف‌تر از حد انتظار نتیجه گرفته است و به جای قرار داشتن در میان چهار تیم بالای جدول و حتی شش تیم کسب کننده سهمیه رقابت‌های اروپایی، در میانه‌های جدول پرسه می‌زند. آبی‌های لندن بعد از تساوی اخیرشان در خانه برنتفورد، در حال حاضر با 36 امتیاز در رده یازدهم جدول قرار دارند که 27 امتیاز با صدر جدول و 19 امتیاز با استون‌ویلای رده چهارمی فاصله دارد. در همین حال، برایتون تحت هدایت دزربی با منابعی بسیار محدود‌تر و بازیکنانی به مراتب گمنام‌تر از افرادی که در اختیار پوچتینو قرار دارند، با 39 امتیاز در رده نهم جدول است.

با توجه به بند فسخ 15 میلیون یورویی دزربی با برایتون و مشکلات مالی باشگاه بارسلونا، چلسی شانس خوبی برای استخدام مربی ایتالیایی خواهد داشت.

 

 

منبع: تسنیم

دیدگاه‌تان را بنویسید

 

پربازدیدترین

پیوندها

آخرین اخبار